SALSA

Salsa je temperamentní a podmanivý tanec s atraktivními figurami, který se těší stále větší oblibě i u nás. Tanec, u kterého můžete zažít volnost pohybu a hravou improvizaci

Do vývoje salsy zasáhlo v její bohaté historii mnoho aspektů a stále prochází vývojem. Ale lze s určitostí mluvit o dvou kulturách, které stály u zrodu salsy. A to Kuba a Portoriko. Odtud se rozšířila po celé Americe a dále do Evropy.

Kromě afrokubánských prvků je Latinská Amerika plná bohatých a nápaditých rytmů, které pomohly formovat salsu do dnešní podoby jako jsou např. plena (Puerto Rico), cumbia (Kolumbie), merengue (Dominikánská Rep.) a další. Za hudební páteř salsy je však považován kubánský Son.

Salsa pak v překladu ze španělštiny znamená „pikantní omáčka“ a tento název ji opravdu vystihuje. Stejně jako v hudbě najdeme i v tanci celou řadu stylů a variant, dle místa jejich vzniku např.: kolumbijská, LA a New York styl, a mnoho dalších.

Díky této směsici stylů v každý nalézá něco zajímavého. Salsa se postupem času stala velmi oblíbeným a kosmopolitním klubovým tancem, který mnoho příznivců po celém světě.

Rueda de casino

je úchvatný a velice zábavný způsob jak si s přáteli zatančit. Tento taneční styl vychází ze stylu kubánské salsy. Jedná se o skupinový tanec, při kterém jsou páry orientovány do společného kruhu a neustále si vyměňují partnerky. Nejdůležitější roli zde zastává „hlasatel“ (většinou nejzkušenější tanečník), jenž hlásí názvy figur, které mají ostatní páry tančit a vytváří tak choreografii. Podstatné je udržet kontakt nejen s partnerem/partnerkou, ale i ostatními páry a snaha o udržení společného kruhu. Ideálním počtem je 3-6 párů.

Imrovizace, svoboda a rytmus dělá ze salsy tu pravou zábavu. Tanec doplněný špetkou smyslnosti a okořeněný dávkou neočekávaného dobrodružství. Tím se z vaší salsy stane ten jedinečný taneční zážitek. Neméně důležité je poskytnout vedením po parketě ženě pocit jistoty a bezpečí.

KIZOMBA

Kizomba je hudební a taneční styl, který vzniklAngole koncem 80.let  a je rozšířen i v dalších bývalých portugalských a francouzkých koloniích. Jde o žánr, který byl ovlivněn celou řadou stylů a forem. Především je to tradiční angolská Semba a Rebita, z Kapverd např. Coladeira, či Zoukantilských ostrovů (Guadeloupe a Martiniku). Nelze však opomenout ani vliv Tanga a Merengue. Texty písní jsou nejčastěji zpíványportugalštině, angličtině a francouzké kreolštině. V posledních letech se v duchu modernějšího zvuku stala hudba více elektronickou. Stále jde ale o velmi melodické skladbyromantickým nádechem a africkým rytmem