Tipy

Učte se názvy kroků a figur

Ať už se v životě učíme cokoliv, téměř vždy je s tím spojeno nějaké názvosloví. Pokud jde o salsové figury, každá svůj název. Může se to zdát jako zbytečný příval informací navíc, ale není. Výuka bude pro vás naopak jednodušší, přehlednější a rychlejší (víc se toho naučíte). Tyto názvy se také využívají především u stylu Casino Rueda, kde se stávají nezbytností. Proto bychom chtěli všem doporučit učit se veškeré kroky a figury včetně jejich názvů. Toto bývá zpočátku často přehlíženo!

Chirurg například také neřekne své asistence: Hele, ty co stojíš vedle mě, podej mi rychle to stříbrný a ostrý, jak se s tím řeže ...

Nepodceňujte základní kroky

V kubánské salse se můžete setkat s figurami, které vypadají na první pohled jako velmi složitékrkolomné, ale vždy tomu tak není. I ta nejsložitější variace je jen kombinací stále stejně jednoduchých základních kroků a principů. Časem sami zjistíte, že pokud se vám nějaká figura stále nedaří nebo si nejste jistí v krocích, pomůže vám uvědomit si základní principy všech těchto kroků. Častým opakováním správných principů se výsledek určitě brzy dostaví. To nesouvisí jen s průběhem a kvalitou tanečního pohybu. Jistě se vám pak bude daleko lépe tančit i na hudbu. Dům se staví od poctivých základů, jinak spadne. Pokud vaše taneční základy budou nejisté, nikdy se nezbavíte pocitu nejistoty a zmatku.

Buďte trpěliví

Když na to přijde, těch několik základních kroků lze pochopit i za jedinou lekci. A hurááá na figury.
Pokud budete spěchat a od začátku se hnát po dalších a dalších figurách, aniž byste zvládli správně základní kroky a jejich techniku nedopadne to nejlépe. Chcete u tance dobře vypadat? Chcete opravdu tančit? Určitě ano! To chce čas, trpělivost a opakování především základů. Záleží především na vás kolik variací, kroků a figur chcete tančit. Kouzlo je mimo jiné právě v improvizaci. Možností je opravdu mnoho. I zde však platí, že kvalita je lepší než kvantita.
Vše opravdu svůj čas.

Nebojte se zeptat

Při lekcích je pro nás důležitá příjemná a přátelská atmosféra stejně jako vzájemná komunikace. Nejasnosti je důležité vysvětlit na začátku, než pak pracně odstraňovat zažité chyby. Není vám něco během kurzu jasné? Nestyďte se před ostatními zeptat. Rádi vám vše trpělivě vysvětlíme a znovu nazkoušíme. Od toho tu jsme. To co víme si pro sebe nenecháme.

Nikdy netančete ani si nic nezkoušejte bez hudby (nebo bez počítání rytmu) !

Pro středoevropany může být bohatý rytmus salsy trochu složitější a občas je skutečnou výzvou. S tipy "jak na to" vás seznámíme na kurzech. Ale pravdou je, že většina lidí ji potřebuje prostě naposlouchat. Proto si pusťte salsu doma, v autě, při práci, zkrátka kdykoliv můžete a máte chuť. Čím dříve ji naposloucháte, tím dříve a lépe budete tančit. Tanec se rodí z hudby. Snažte se splynout s hudbou a uleví se vám. Snažte se méně soustředit na techniku a víc na to co cítíte.